ZAPISY: Krok po kroku.

 

Kurs nauki jazdy można rozpocząć najwcześniej 3 miesiące przed ukończeniem wieku wymaganego do uzyskania prawa jazdy na daną kategorię (zajęcia teoretyczne i praktyczne). Egzamin można zdać na miesiąc przed 18 urodzinami, a dokument odebrać już jako osoba dorosła dzień po ukończeniu 18 lat.

 

KATEGORIA

WIEK

A1

min. 16 lat

A2

min. 18 lat

A

min. 24 lata, a posiadając wcześniej przez co najmniej 2 lata kat."A2" min. 20 lat

B

min. 18 lat

B-E

min. 18 lat

 

Aby  uzyskać wyższą kategorię prawa jazdy motocyklowego oraz kat. B ( jeżeli posiada się niższą np. B1) wystarczy zdanie i otrzymanie wyniku pozytywnego z egzaminu praktycznego ( nie ma potrzeby zdawania egzaminu teoretycznego).

 

 

KROK 1: Udajemy się do fotografa.

 

Wyrabiamy fotografię o wymiarach 35 x45 mm przedstawiająca osobę od wierzchołka głowy do górnej  i części barków, a twarz musi zajmować 70-80 % powierzchni, pozycja frontalna ( na wprost obiektywu ), bez nakrycia głowy oraz przyciemnionych okularów. Fotografia nie może być z tyłu podpisana oraz nie powinna być wykonana wcześniej niż 6 m-cy przed dniem złożenia wniosku.

 

KROK 2: Udajemy się do lekarza.

 

Prosimy o orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem. Koszt badania to 200 zł niezależnie od lekarza.

 

 

BADANIE LEKARSKIE REKOMENDOWANE PRZEZ NASZ OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW:

 

      

       Lek. med. Tomasz Kierończyk

       NZOZ OBST AMBULANS UNION

       Ratownictwo Medyczne

       Oborniki ul. Łukowska 12

       www.obstambulans.pl

     

       Przyjmuje:

                            wtorek - od godziny 10:00 do 12:00

                            środa   - od godziny 12:00 do 15:30

 

Wymagana rejestracja telefoniczna: tel.61 29 64 134 lub 61 29 64 125

rejestracja@obstambulans.pl

 

 

 

Badanie lekarskie można również wykonać w:

 

 

  • Przychodnia Lekarza Rodzinnego s.c. VITA Gabinet Lekarski Internistyczno - Reumatologiczny i Medycyny Pracy, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 76

          Lekarz Kłysz-Nowicka Irena; Tel. 0-61 29 60 536,

 

  • Danmed - Specjalistyczne Gabinety Lekarskie, ul. Szpitalna 2a, Lekarz Moskal Bernadeta, tel. 691 833 133, Otwarte do 20:00

          Przyjmuje: wtorek - rejestracja telefoniczna na konkretną godzinę,

 

  • Przychodnia Lekarzy Rodzinnych "Topmed", ul. Bogdanowo 13E/21, 64-600 Oborniki; tel. 602 755 510; pn-pt 08:00 - 18:00.

 

 

 

KROK 3: Wyrabiamy numer Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK) - można to zrobić na dwa sposoby tj.:

  

 

PKK MOŻNA UTWORZYĆ  NIE WCZEŚNIEJ NIŻ 3 M-CE PRZED 18 URODZINAMI

 

   

SPOSÓB A: Udajemy się do Starostwa Powiatowego - Wydział Komunikacji.

 

Po uzyskaniu zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu oraz skompletowaniu wymaganych  przez ustawę dokumentów należy udać się do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania wydziału komunikacji. Urzędnik sprawdzi czy nie istnieją formalne przeszkody w rozpoczęciu kursu prawa jazdy oraz wyda specjalnie utworzony numer tzw. Profil Kandydata na Kierowcę (więcej o PKK). Ten numer w połączeniu z PESEL-em pozwoli nam na pobranie danych z profilu i rozpoczęcie kursu. Jeżeli nie masz 18 lat to należy przyjść z rodzicem lub opiekunem prawnym.

 

W wydziale komunikacji wymagany będzie:

 

  • Wniosek o wydanie prawa jazdy wraz z oświadczeniem o spełnieniu wymagań przewidzianych w ustawie (dostępny w wydziale komunikacji),
  • Dowód osobisty lub paszport,
  • PESEL ( w przypadku braku dowodu osobistego ),
  • Kolorowa fotografia o wymiarach 35 x45 mm przedstawiająca osobę od wierzchołka głowy do górnej  i części barków, a twarz musi zajmować 70-80 % powierzchni, pozycja frontalna ( na wprost obiektywu ), bez nakrycia głowy oraz przyciemnionych okularów. Fotografia nie może być z tyłu podpisana oraz nie powinna być wykonana wcześniej niż 6 m-cy przed dniem złożenia wniosku.
  • Zgoda rodziców lub opiekuna (dot. osób które nie ukończyły 18 lat),
  • Orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem,
  • Kserokopia posiadanego prawa jazdy jeżeli kandydat je posiada.

 

 

Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Obornikach, ul. 11 Listopada 2a, 64-600 Oborniki,

tel.: 61/ 29 73 145, godz. urzędowania: pn 8:00 - 17:00; wt - pt: 7:00 - 15:00; w sobotę nieczynne.

 

SPOSÓB B: Pobieramy  nr PKK online.

 

W prosty sposób zrobisz to za pomocą Elektronicznej Skrzynki podawczej udostępnioną przez Wytwórnię Papierów  Wartościowych S.A. na stronie https://www.esp.pwpw.pl lub za pośrednictwem systemu Info-Car. Poradnik krok po kroku jak utworzyć PKK znajdziesz tutaj

 

 

KROK 4: Udajemy się do wybranego OSK.

 

Mając już wydany Profil Kandydata na Kierowcę, Kursant wybiera ośrodek szkolenia kierowców, który na podstawie wydanego PKK wstępnie rejestruje go jako przyszłego Kursanta.

 

Kursantowi wypożyczamy materiały dydaktyczne tj. podręcznik oraz na spokojnie wytłumaczymy jak przebiega kurs, z czego uczyć się testów itp. W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem SARS-CoV2 do odwołania nie prowadzimy zajęć teoretycznych, z wyjątkiem obowiązkowych zajęć dotyczących udzielania przedlekarskiej pomocy ofiarom wypadków drogowych. 

 

 

Kursantów przyjmujemy codziennie  w siedzibie firmy  tj. Oborniki ul Rzemieślnicza 9,  w  godzinach uzgodnionych wcześniej telefonicznie.

 

 

KROK 5: Zapisujemy się na państwowy egzamin teoretyczny.

 

Jak Kursant opanuje materiał zawarty w podręczniku oraz nauczy się testów egzaminacyjnych wówczas zapisuje się na państwowy egzamin teoretyczny. Zapisy na egzaminy odbywają się przez internet za pośrednictwem systemu  Info-Car lub w wybranym ośrodku egzaminacyjnym. Na egzamin teoretyczny można się zapisać nie wcześniej niż na miesiąc przed 18 urodzinami.

 

Testy najlepiej się uczyć na aplikacjach mobilnych na smartfon, które można pobrać na google play lub bezpośrednio ze strony internetowej:

 

 

W/w portale oferują aplikacje mobilne na androida lub ios oraz zawierają pytania zatwierdzone przez Ministerstwo Infrastruktury,identyczne jak na egzaminie państwowym

 

 

KROK 6: Rozpoczynamy część praktyczną kursu na prawo jazdy.

 

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z państwowego egzaminu teoretycznego Kursant ponownie kontaktuje się z wybranym wcześniej OSK i ustala rozpoczęcie części praktycznej kursu na prawo jazdy.

 

 

KROK 7: Zapisujemy się na państwowy egzamin praktyczny.

 

Po zakończonym kursie OSK zaktualizuje PKK i wysyła do WORD, następnie Kursant zapisuje się na państwowy egzamin praktyczny,  przez internet za pośrednictwem systemu Info-Car lub w ośrodku egzaminacyjnym.

 

KROK 8: Odbieramy prawo jazdy.

 

Po pozytywnym zdaniu egzaminu państwowego WORD wysyła informację do właściwego wydziału komunikacji. Aby jednak uzyskać dokument, należy wnieść opłatę 100,50 zł. Bez niej nie ma możliwości odebrania prawa jazdy, ponieważ dokument nie zostanie zamówiony. Na prawo jazdy czeka się około 14 dni roboczych.  W/w opłatę można również wnieść za pośrednictwem systemu Info-Car.

 

Jeżeli uzyskałeś wynik pozytywny z egzaminu praktycznego to w aplikacji mObywatel możesz pobrać tymczasowe prawo jazdy, które będzie można pobrać zgodnie z datą uzyskania uprawnień. Posiadając tymczasowe prawo jazdy w aplikacji mObywatel będziesz mógł/a  na nim jeździć nie dłużej niż 30 dni.

 

 

KONTAKT:.

 

ul.Rzemieślnicza 9

64-600 Oborniki Wlkp

 

Tel/WhatsApp:

 

Trafas Remigiusz: 601 845 251

(Kierownik OSK)

 

 

Zadzwoń lub wyślij SMS

 

o treści "KURS", a my oddzwonimy udzielając niezbędnych informacji

 

 

 

e-mail:

remigiusztrafas@wp.pl

 

 

W tytule prosimy wpisać:

"zapytanie - prawo jazdy"

 

 

 

skype: raptor7506

 

 

Aktualizacja strony:

31.08.2024r.

 

 

 

Znajdź nas:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się na egzamin przez

internet

 

Tutaj zarezerwujesz termin egzaminu państwowego na prawo jazdy oraz wniesiesz opłatę egzaminacyjną

 

 

 

 

Zapisz się >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW - JERZY I REMIGIUSZ TRAFAS